Published On: 5 kovo, 20191,5 min read

Kineziterapija – gydymas judesiu. Tai gydymo sritis apimanti fizinius pratimus, manualinę terapiją ir fizioterapines priemones. Pagrindinis kineziterapijos tikslas – padėti atstatyti sveiką judėjimą ir judėjimo funkciją.

Kada reikėtų kreiptis į kineziterapeutą?

Priklauso nuo to, kaip ir kurią kūno vietą Jums skauda. Jeigu skausmas yra ūmus, kreipkitės per pirmąją skausmo savaitę. Jeigu skausmas yra lengvas ir tik maudžiantis, tuomet reikėtų kreiptis keturių savaičių laikotarpyje.

Kada kineziterapijos gydymas suteikia naudą?

Didžiausia nauda yra pasiekiama tada, kai yra abipusis tiek paciento, tiek kineziterapeuto susitarimas ir darbas. Deja, dažnai žmogus laukia per ilgai ir į kineziterapeutą kreipiasi jau tada, kai kamuoja lėtinis skausmas. Jo gydymas yra sudėtingesnis ir ilgesnis.

Kiek laiko trunka paciento gydymas pasitelkiant kineziterapiją?

Gydymo laikotarpis yra labai individualus. Jei pacientas atsakingai klauso kineziterapeuto nurodymų, gydymas trunka trumpiau. Taip pat gydymo trukmė labai priklauso nuo skausmo šaltinio, nervinės kilmės, be to, lėtinio skausmo gydymas užtrunka ilgiau. Nėra tikslaus kineziterapijos seansų skaičiaus dėl daugelio veiksnių, kurie gali padėti pasveikti greičiau arba atvirkščiai – pratęsti gydymo laikotarpį.

Kas vyksta kineziterapijos seanso metu? 

Pirma, atliekama apklausa, siekiant išaiškinti skausmo priežastį. Po jos pradedamas paciento testavimas, kurio metu stebimi aktyvūs judesiai, skausmą provokuojantys ir lengvinantys judesiai/padėtys. Testuojami sąnariai, raumenys, nervai, judesio kontrolė. Išaiškinus skausmo vietą yra atliekamas bandomasis gydymas ir po jo atliekamas paciento pakartotinis testavimas. Po šio proceso sudaromas ir aptariamas gydymo planas.

Kaip kineziterapija gali padėti sėdimą darbą dirbantiems žmonėms?

Sėdimą darbą dirbantys žmonės dažniausiai skundžiasi kaklo ir juosmens skausmais. Negydomi kaklo ir juosmens skausmai dažnai paūmėja, dėl to atsiranda nervinių šaknelių skausmai. Kineziterapeutas gali patarti, kaip tinkamai sėdėti darbo vietoje, kada ir kaip keisti sėdėjimo padėtį, kokius pratimus atlikti pertraukų metu.

Kaip kineziterapija gali padėti fizinį darbą dirbantiems žmonėms?

Kineziterapeutas gali padėti net ir mokydamas pacientą, pavyzdžiui, kaip taisyklingai atlikti kėlimo judesius. Parodyti, kaip galima pakeisti kūno/judesio padėtį darbo metu (pvz. jeigu ilgai reikia klūpėti, būti pasilenkus ir kt.).

 

Jeigu turite klausimų ar kenčiate nuo stuburo skausmo, tuomet kreipkitės į mūsų kvalifikuotus specialistus dėl pirminės konsultacijos.

 

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!