Nervų sistema yra viena sudėtingiausių sistemų žmogaus kūne. Kai nepavyksta lengvai rasti tikrosios skausmo priežasties, tikslinga kreiptis į neurologą. Gydytojas neurologas Jums padės išeiti iš aklavietės, į kurią įvaro skausmas. Susitikimo su gydytoju metu nebijokite įvardinti ne tik savo fizinių, bet ir emocinių pokyčių, kuriuos Jums sukelia patiriamas skausmas. Konsultacijos eiga susideda iš keturių žingsnių plano.

Skausmo anamnezė

Suteikite gydytojui visą informaciją apie savo ligą. Pabandykite prisiminti skausmo pradžią ir apibūdinti aplinkybes, kuriomis skausmas atsirado. Ar Jūsų juntamas skausmas susijęs su judesiu, o gal paūmėja sėdint?

Skausmo apibūdinimas

Pirmiausia pabandykite lokalizuoti skausmą ir įvardinti lokalizacijos kitimą bėgant laikui. Po to su neurologu aptarkite skausmo atsiradimo greitį, trukmę, progresavimą, silpnėjimą, bangavimą.

Veiksmai provokuojantys skausmą

Įvardinkite tiesioginius veiksnius, provokuojančius skausmą. Taip pat, pasidalinkite veiksniais, kurie Jums sumažina skausmą – taip gydytojas galės parinkti tinkamą skausmo gydymą.

Gydymo istorija

Informuokite gydytoją apie iki vizito taikytą skausmo gydymą. Įvardinkite kokius vaistus iki šiol teko vartoti, ar skausmui gydyti taikėte kitus būdus, tokius kaip kineziterapiją? Galbūt turėjote operacijų?

GYDYTOJA NEUROLOGĖ

Laima Špakauskienė
Laima ŠpakauskienėGydytoja neurologė

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!