Šiuolaikinis gyvenimo būdas – sėdimas darbas, per mažas fizinis aktyvumas, nutukimas, netaisyklingas sėdėjimas bei netinkamai atliekami judesiai darbo ar sporto metu, stipriai atsiliepia žmogaus sveikatai. Ypač dažnai nukenčia nugara. Jaučiant skausmą, būtina gydytojo konsultacija.

Medikamentinis skausmo gydymas

Skausmo gydytojas, įvertinęs paciento, besiskundžiančio lėtiniu arba ūminiu nugaros skausmu, būklę, aptaria su juo įvairius gydymo metodus.

Tuomet gydytojas gali skirti medikamentinį gydymą tabletėmis namuose arba tam tikrų vaistų injekcijas į veną klinikoje.

Atsižvelgdamas į paciento klinikinį atvejį, skausmo gydytojas gali skirti skirtingo stiprumo medikamentus.

Skausmo gydytojui nusprendus, kad reikalinga invazinė skausmo gydymo procedūra, pacientui skirs efektyviausią gydymo būdą, atsižveldamas į individualius paciento poreikius.

Injekcijos į skausmingus (trigerinius) raumenų taškus

Procedūros metu į skausmingas raumenų vietas, dar vadinamas trigeriniais (skausmingais) raumenų taškais, suleidžiama nuskausminančių ir priešuždegimiškai veikiančių vaistų mišinio. Trigerinis taškas atsiranda, kai tam tikros kūno vietos raumuo susitraukia ir negali atsipalaiduoti. Dėl to gali sutrikti kraujotaka, ta raumens vieta tampa skausminga.

Epidurinė vaistų injekcija

Steroidų suleidimas į tarpą tarp nugaros smegenų geltonojo raiščio ir kietojo dangalo. Epidurinės injekcijos gali būti atliekamos per tarpdangalinį tarpą į stuburą, per angą (per užpakalinę tarpslankstelinę angą į nervo šaknelę) ar per kaudalinį priėjimą (per kryžmens angą kryžmeniniame kanale). Procedūra atliekama mobilaus rentgeno su C lanku aparatų kontrolėje.

Facetinių sąnarių blokada

Vaistų injekcija į stuburo slankstelių sąnarius, esančius jų užpakalinėje pusėje ir jungiantys slankstelį su kaimyniniais. Į šį sąnarį suleidžiama nuskausminančių ir priešuždegimiškai veikiančių vaistų mišinio. Procedūra atliekama mobilaus rentgeno su C lanku aparatų kontrolėje.

Nervinių šaknelių blokada

Nuskausminančių ir priešuždegimiškai veikiančių vaistų mišinio suleidimas į/prie nervinės šaknelės mobilaus rentgeno su C lanku aparatų kontrolėje. Klinikoje taip pat atliekame blokadas į kitas kūno vietas.

ĮDOMU ŽINOTI

Lėtinis nugaros skausmas – vienas dažniausių negalavimų, kurį kasmet patiria net 45% žmonių

SKAUSMO GYDYTOJAI

Aida Kinderytė
Aida KinderytėSkausmo gydytoja
Asta Mažeikaitė
Asta MažeikaitėSkausmo gydytoja

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!