fbpx
 

Skausmo gydymas

Šiuolaikinis gyvenimo būdas – sėdimas darbas, per mažas fizinis aktyvumas, nutukimas, netaisyklingas sėdėjimas bei netinkamai atliekami judesiai darbo ar sporto metu, stipriai įtakoja žmogaus sveikatą. Ypač dažnai nukenčia nugara.

clinic agatas, letinis skausmas, skausmo gydymas, nugaros skausmas
Lėtinis nugaros skausmas – vienas dažniausių negalavimų, kurį kasmet patiria net iki 45 proc. žmonių.

Ūminio apatinio nugaros skausmo gydymas paprastai duoda puikių rezultatų – dauguma pacientų per keletą savaičių ar mėnesių pasveiksta, skausmas ženkliai sumažėja arba visiškai išnyksta. Vis dėlto apie 10 proc. atvejų nugaros skausmas įgauna lėtinį pobūdį.

Lėtiniu vadinamas ilgiau nei 3 mėnesius trunkantis nugaros skausmas.

Toks negalavimas itin neigiamai veikia bendrą savijautą, emocinę būseną. Skausmo keliamas diskomfortas tampa dideliu išbandymu ne tik nuo jo kenčiančiam žmogui, bet ir jo artimiesiems. Todėl raginame nesusitaikyti su skausmu, o kartu su skausmo gydytoju ieškoti būdų jam įveikti. Jau konsultacijos metu skausmo gydytojas įvertinęs Jūsų būklę gali skirti medikamentinį arba invazinį skausmo gydymą.

Medikamentinis skausmo gydymas

Skausmo gydytojas, įvertinęs paciento, besiskundžiančio lėtiniu arba ūminiu nugaros skausmu, aptaria su juo įvairius gydymo metodus. Tuomet gydytojas gali skirti medikamentinį gydymą tabletėmis namuose arba tam tikrų vaistų injekcijas į veną klinikoje. Atsižvelgdamas į paciento klinikinį atvejį, skausmo gydytojas gali skirti skirtingo stiprumo medikamentus.

clinic agatas, konsultacija, skausmo gydymas
injekcijos į facetinius sąnarius, facet joint injections

Invazinis skausmo gydymas

Injekcijos į skausmingus (trigerinius) raumenų taškus – tai procedūra, kurios metu į skausmingas raumenų vietas, dar vadinamas trigeriniais (skausmingais) raumenų taškais, suleidžiama nuskausminančių ir priešuždegimiškai veikiančių vaistų mišinio. Trigerinis taškas atsiranda, kai tam tikros kūno vietos raumuo susitraukia ir negali atsipalaiduoti. Dėl to gali sutrikti kraujotaka, ta raumens vieta tampa skausminga.

Facetinių sąnarių blokada – tai vaistų injekcija į stuburo slankstelių sąnarius, esančius jų užpakalinėje pusėje ir jungiantys slankstelį su kaimyniniais. Į šį sąnarį suleidžiama nuskausminančių ir priešuždegimiškai veikiančių vaistų mišinio. Procedūra atliekama mobilaus rentgeno su C lanku aparatų kontrolėje.

Epidurinė vaistų injekcija – tai steroidų suleidimas į tarpą tarp nugaros smegenų geltonojo raiščio ir kietojo dangalo. Epidurinės injekcijos gali būti atliekamos per tarpdangalinį tarpą į stuburą, per angą (per užpakalinę tarpslankstelinę angą į nervo šaknelę) ar per kaudalinį priėjimą (per kryžmens angą kryžmeniniame kanale). Procedūra atliekama mobilaus rentgeno su C lanku aparatų kontrolėje.

Nervinių šaknelių blokada – tai nuskausminančių ir priešuždegimiškai veikiančių vaistų mišinio suleidimas į/prie nervinės šaknelės mobilaus rentgeno su C lanku aparatų kontrolėje.

Klinikoje taip pat atliekame blokadas į kitas kūno vietas.