Published On: 26 balandžio, 20231,6 min read

Skausmą esame patyrę kiekvienas iš mūsų. Galbūt tai buvo kojos sumušimas, galvos skausmas, o gal pilvo skausmai dėl suvalgyto netinkamo maisto produkto. Dauguma skausmo atvejų būna trumpalaikiai, numalšinami paprastų vaistų, tačiau taip pat egzistuoja lėtinis skausmas, kuris nuo kitų skausmo rūšių skiriasi savo trukme. Jis atpažįstamas iš nuolatinio periodiško pasikartojimo, kai tęsiasi mėnesius ar netgi metus. Lėtinio skausmo gydymui gali būti naudojami įvairūs metodai ar medikamentai, o vienas iš jų – lidokainas.

Lidokainas – kas tai?

Tai vietinės nejautros anestetikas, dažniausiai skirtas tarsi „nutirpdyti“ konkrečią kūno vietą taip gydant jaučiamą skausmą. Yra įrodyta, kad lidokainą lėtai leidžiant į veną, jis taip pat gali tapti puikiu lėtinio skausmo malšintoju. Lidokainas priskiriamas IB antiaritminių preparatų klasei – natrio kanalų blokatoriams, todėl skirtingai nei, pavyzdžiui, ketaminas, gali sulėtinti širdies susitraukimų dažnį. Dėl šios priežasties asmenys, turintys stiprius širdies laidumo sutrikimus, alergiją lidokainui ar kenčiantys nuo Adamo-Stokso bei Wolfo-Parkinsono White‘o sindromų, negali vartoti šio medikamento.

Kam naudojamas lidokainas?

Šis medikamentas gali būti naudojamas intraveninių infuzijų būdu gydant lėtinius neuropatinius skausmus, taip pat malšinant tam tikrų procedūrų, pavyzdžiui, operacijų, adatų dūrių ar kateterio įvedimų sukeltus nemalonius/skausmingus pojūčius. Lidokainą gydytojas gali skirti ir epidurinei stuburo injekcijai ar kenčiant nuo širdies aritmijos (skilvelinių širdies ritmo sutrikimų, kuomet keičiasi širdies susitraukimų skaičius ir pobūdis).

Kaip lidokaino injekcija atliekama?

Jei Jus gydantis gydytojas paskyrė lidokaino infuzijas, jas gausite tik tai atliekančioje įstaigoje prižiūrint kompetentingam klinikos ar ligoninės personalui. Lidokaino infuzijos lėtinio skausmo gydymui trukmė būna maždaug 30–40 minučių. Kol lašinamas medikamentas, Jums nieko papildomai atlikti nereikia, todėl galite tiesiog ramiai praleisti laiką, kol medicinos personalas atsakingai prižiūrės Jūsų gyvybines funkcijas.

Žinoma, infuzijos atlikimo metu Jus nuolat prižiūrės medicininis personalas, kad įsitikintų, jog Jūsų, kaip paciento, organizmas teigiamai reaguoja į medikamentą, o gyvybiniai rodikliai nekinta.

Galimi šalutiniai lidokaino poveikiai:

  • Silpnumas
  • Galvos svaigimas
  • Liežuvio tirpimas
  • Šilumos ar šalčio pojūtis
  • Retesnis kvėpavimas
  • Lėtesnis širdies ritmas, silpnesnis pulsas
  • Nerimas
  • Pykinimas

Jei kenčiate nuo lėtinio skausmo, rekomenduojame kreiptis į skausmo gydytojus, kurie Jums patars ir padės parinkti tinkamiausius skausmo gydymo metodus. Registracijos formą galite užpildyti čia.

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!