Published On: 5 liepos, 20231,6 min read

Sąnariai – tai kaulus jungiantys audiniai, nuo kurių priklauso žmogaus judesių amplitudė ir paslankumas. Žmogus turi 360 sąnarių, kurie atsakingi už skirtingų kūno dalių judėjimą ir yra išsidėstę visame kūne. Vyresniame amžiuje kaulai ar sąnariai susidėvi dėl nuolatinio judėjimo bei apkrovos, o toks degeneracinis procesas gali sukelti lėtinius skausmus, trukdančius visavertiškai gyventi.

Pavyzdžiui, sakroileiniai sąnariai, kitaip vadinami kryžkaulio klubakaulio sąnariais, esantys abiejose kūno pusėse tarp kryžkaulio ir klubakaulio kaulų, palaiko visos viršutinės kūno dalies svorį. Nors ši kūno dalis yra išties tvirta, osteoartritas, traumos, infekcijos ar kiti sveikatos sutrikimai gali sukelti sakroileinių sąnarių lėtinius skausmus. 

Kaip ir kada pasireiškia skausmas?

Jei Jums sutrikusi kryžkaulio klubakaulio sąnarių veikla, skausmą jausti galite nebūtinai tik klubų srityje. Dažnai lėtinis skausmas gali pereiti į apatinę nugaros dalį, kirkšnį ir kojas. Skausmo intensyvumas ir pasikartojimo periodiškumas priklauso nuo klinikinės situacijos, todėl kiekvienam pacientui gali pasireikšti skirtingai.

Injekcija į sąnarį – kas tai?

Jei lėtinius nugaros skausmus sukelia pažeisti kryžkaulio klubakaulio sąnariai, skausmo specialistas konsultacijos metu gali pasiūlyti išbandyti vaistų mišinio injekcijas į sąnarį.

Injekcijos metu tiesiogiai į uždegimo vietą yra suleidžiamas kortikosteroidų ir anestetinių vaistų mišinys, padedantis panaikinti skausmą. Procedūrą atlieka skausmo specialistas klinikos „Agatas“ operacinėje, mobilaus rentgeno su C lanku kontrolėje.

Ko tikėtis po procedūros?

Iš karto po injekcijos galite pajusti trumpalaikį kojos nutirpimą dėl suleistų nuskausminamųjų vaistų  į dūrio vietą, tačiau šis šalutinis poveikis greitai praeis. Taip pat būdingas ir laikinas, kelias dienas trunkantis skausmas injekcijos vietoje. Šį pojūtį numalšinti gali padėti šaldymas, o, esant poreikiui, galite išgerti skausmą malšinančių vaistų. 

Tikrąjį procedūros poveikį ir efektyvumą pradėsite jausti praėjus 3–5 d. po injekcijos.Jei susiduriate su lėtinais apatinės nugaros dalies skausmais, pereinančiais į kirkšnį ar kojas, kuo skubiau kreipkitės į skausmo specialistus, kad užkirstumėte kelią tolimesnėms komplikacijoms. Vaistų injekcijas kokybiškai ir teisingai gali atlikti tik skausmo specialistai, turintys ilgametę patirtį skausmo gydymo srityje, todėl rekomenduojame registruotis pas klinikoje „Agatas“ dirbančias gydytojas Astą Mažeikaitę ir med. m. dr. Aidą Kinderytę. Užsiregistruoti galite čia.

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!