Published On: 6 gruodžio, 20182 min read

Lietuvoje skausmo gydymo sąvoka dar nėra plačiai paplitusi. Dėl to dažnai kyla įvairiausių neteisingų nuomonių apie šią sritį. Norėdami panegti visuomenėje paplitusius mitus atsakome į dažniausiai pasitaikančius klausimus.

Ar skausmo gydymas yra tik paskutinė priemonė gydant lėtinį skausmą, kai jau niekas kitas nebepadeda?

Tai yra viena iš labiausiai paplitusių klaidingų nuomonių.

Kaip ir bet kurioje kitoje medicinos srityje – prevencija yra svarbiausias dalykas. Tačiau, kai atsiranda skausmas, tikimybė greičiau pasveikti yra kai kreipiamasi tik pajutus negalavimą ir iškart pradedant taikyti gydymą.

Tai ne tik suteikia galimybę žmogui grįžti į savo įprastą veiklą nepatiriant skausmo, bet ir neleidžia skausmui tapti lėtiniu.

Jei apsilankysiu skausmo gydymo klinikoje man skirs tik medikamentinį gydymą?

Nebūtinai. Skausmo gydytojas pirmiausia įvertina paciento klinikinį atvejį ir tik tuomet parenka patį tinkamiausią gydymo metodą. Gydytojo tikslas – visų pirma diagnozuoti skausmo šaltinį. Tik tada galima sudaryti skausmo gydymo planą, atsižvelgiant į tikslų skausmo sukėlėją bei pritaikant jo malšinimui geriausiai tinkamą metodą. Jis nebūtinai turi būti medikamentinis.

Nors skiriami stiprūs skausmą malšinantys vaistai gali padėti malšinant skausmą, tačiau mes taikome ir kitus gydymo metodus, tokiu būdu stengdamiesi nepiktnaudžiauti vaistų, kurie ilgai vartojant gali pakenkti kepenims ar insktams, skyrimu.

Kam man reikalingas skausmo gydytojas, jei man skauda nugarą?

Kuo anksčiau žmogus kreipiasi į specialistą dėl nugaros skausmo, tuo geresni konservatyvaus gydymo rezultatai. Šiuo atveju konservatyvus gydymas gali būti kineziterapija, manualinė terapija, medikamentinis arba invazinis skausmo gydymas. Tokį gydymą gali paskirti skausmo gydytojas net tais atvejais, kai yra tarpslankstelinių diskų išvarža ar kai disko fragmentai, kurie spaudžia nervus apatinėje nugaros dalyje ar kakle.

Su amžiumi atsiranda degeneraciniai stuburo pakitimai. Gera žinia yra ta, jog, nepaisant šių pakitimų, daugeliu atvejų jie nesukelia skausmo. Tačiau, kas nutinka, jei pradedate jausti apatinės nugaros dalies ir/ar kaklo skausmus? Paprastai, šiam skausmui gydyti neurochirurgo neprireikia, ypač negalavimų pradžioje.

Ar skausmas tampa įprastu pojūčiu senstant?

Senėjimas neturi būti skausmingas, nors su amžiumi pradedame jausti vis daugiau nemalonių pojūčių. Tačiau tai nereiškia, kad turime su skausmu „susigyventi“. Kai skausmas užsitęsia kelias savaites, dera kreiptis į skausmo gydytoją ir kartu su juo ieškoti skausmo priežasties bei geriausio gydymo metodo.

Geriausi rezultatai gali būti pasiekti kreipiantis dėl nugaros skausmo kuo anksčiau, o ne kentėti ir tikėtis, kad viskas savaime praeis. Laiku pradėjus gydymą galima išvengtui lėtinio skausmo ir su juo susijusių nemalonių ilgalaikių pasekmių.

Ar tiesa, kad intervencinės skausmo gydymo procedūros neišgydo nugaros skausmo, o tik laikinai numalšina jį?

Tai nėra visiškai tikslu. Didžioji dalis patiriamo nugaros skausmo atvejų gali būti išgydyti, ypač laiku kreipiantis į specialistą. Kaip ir bet kuri kita kūno dalis, stuburas turi natūralų gebėjimą gyti net ir be operacijų. Intervencinės skausmo gydymo procedūros padeda nebejausti skausmo kontroliuojant žalingą uždegiminį procesą, o tai pagreitina gijimą.

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!