Published On: 13 rugsėjo, 20232,2 min read

„Ar dar prisimeni, kas tu, kai tau neskauda?“ klausia „Clinic Agatas“ įkurėja, skausmo specialistė, gydytoja anesteziologė-reanimatologė Asta Mažeikaitė. Akivaizdu, kad pacientai, ilgą laiką kenčiantys dėl skausmo sukeltų padarinių, turi atsiriboti nuo darbo, pamiršti mėgstamas veiklas ir prarasti savo įprastą kasdienybę. „Clinic Agatas“ specialistai gali pagelbėti Jums prisiminti, kas buvote prieš skausmą, ir padėti sugrįžti į visavertį gyvenimą“, tęsia gydytoja.

Daugiau nei 1,5 milijardo žmonių visame pasaulyje, remiantis Bostono universiteto pateikta statistika, kenčia nuo lėtinio skausmo padarinių. Pasaulyje skausmo gydymas nėra naujas, tačiau Lietuvoje daugumai žmonių jis vis dar nežinomas arba mažai žinomas. 

„Clinic Agatas“ pirmoji privati skausmo gydymo ir stuburo chirurgijos klinika Lietuvoje, teikianti stacionarines ir ambulatorines paslaugas. Klinikos įkūrėja, gydytoja anesteziologė-reanimatologė, skausmo specialistė Asta Mažeikaitė atsako į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus.

„Clinic Agatas“ įkūrėja, skausmo specialistė, gydytoja anesteziologė-reanimatologė Asta Mažeikaitė

Kas yra skausmo gydymo klinika?

Skausmo gydymo klinika tai sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje visas dėmesys, gydymas ir diagnostika skiriama ūmiam ir lėtiniam skausmui gydyti. 

Koks skausmo gydymo klinikos tikslas?

Rasti, numalšinti arba maksimaliai sumažinti esamą skausmą ir pagerinti paciento gyvenimo kokybę.

Kodėl vertėtų kreiptis į skausmo gydymo kliniką?

Ne visais atvejais lėtinį skausmą pavyksta išspręsti pasitelkus chirurgiją ir reabilitaciją. Norėdami išvengti pacientų siuntinėjimo iš vienos gydymo įstaigos į kitą,  jų laukimo eilėse, kad patektų pas specialistus, suburta „Clinic Agatas“ specialistų komanda vienoje vietoje tam, kad padėtų kompleksiškai išspręsti pacientą kankinančias problemas. 

Kada vertėtų kreiptis į skausmo gydymo kliniką?

Jei jaučiate ūmų skausmą arba skausmus, kurie trunka ilgiau nei tris mėnesius ir jau taikytas gydymas vaistais buvo neefektyvus.

Ar į skausmo kliniką kreipiasi pacientai tik su nugaros skausmu?

Tikrai ne. Pacientai mūsų klinikose gali kreiptis ir bus gydomi dėl įvairių skausmų bet kuriose kūno vietose. Esant reumatoidiniam artritui, sėdimojo nervo uždegimui, trišakio nervo neuralgijai, klubo ar kelio artrozei, paprastosios pūslelinės sukeltos neuropatijos skausmams. Į skausmo specialistą pagalbos gali kreiptis laukiantieji paskirtos operacijos ar tie pacientai, kuriems taikoma chemoterapija. Įvertinę paciento situaciją galime paskirti skausmą malšinančias procedūras.

Ar klinikoje atliekamos chirurginės operacijos?

„Clinic Agatas“ atliekamos stuburo ir riešo nervo išlaisvinimo operacijos, jei išbandytas konservatyvus gydymas nepadeda. Operuojantys gydytojai neurochirurgai Bronius Špakauskas ir Deividas Stukas atlieka šias operacijas:

  • išvaržos šalinimo
  • stuburo slankstelių ir hemangiomų gydymą, operacijos metu suleidžiant specialų polimerą, vadinamą medicininiu cementu, kuris stabilizuoja stuburą
  • tarpslankstelinio disko gydomoji operacija, įkišant elektrodą. 

Gydytojas neurochirurgas Mindaugas Vaišvilas, esant riešo kanalo sindromui, klinikoje atlieka periferinio nervo išlaisvinimo operacijas. Taip pat klinikoje Agatas konsultuoja ir apatinio smilkininio žandikaulio chirurgines operacijas daro veido žandikaulio chirurgas, gydytojas Marijus Leketas.

Mūsų klinikos gydytojų požiūris  pažvelgti į paciento problemą ne iš vieno taško. Mes suprantame, kad skausmo priežastys gali būti ne tik fiziologinės, bet ir psichologinės, todėl klinikoje suburtas kompetentingų savo srities profesionalų kolektyvas, bendradarbiaujantis tarpusavyje ir ieškantis atsakymo kartu su pacientu į klausimą „Ar dar prisimeni, kas tu, kai tau neskauda?“ sako gydytoja, skausmo specialistė Asta Mažeikaitė.

Registruotis pas klinikos specialistus galite paspaudę čia.

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!