Stuburas – viena svarbiausių kūno dalių, atsakingų už žmogaus judėjimą ir atramą. Dėl šiuolaikinio sėslaus gyvenimo būdo ir ritmo atsiranda įvairūs stuburo susirgimai. Reaguokite į pirmuosius signalus, net jeigu skausmas pakenčiamas. Kreipkitės į gydytojus specialistus, kad būtų laiku suteiktas tinkamas gydymas.
Mūsų klinikoje atliekamos stuburo neurochirurginės operacijos, jei kiti medikamentiniai ir invaziniai skausmo gydymo būdai neduoda teigiamo rezultato.

Tarpslankstelinio disko operacijos

Tarpslankstelinį diską operuoti būtina, jei vystosi kojos raumenų paralyžius – „nukarusi pėda“, atsiranda negrįžtamo nervų pažeidimo grėsmė.

Kai paralyžuojamas šlapimo pūslės ar tiesiosios žarnos sfinkteris (sutrinka šlapinimasis ir tuštinimasis) operaciją reikia atlikti nedelsiant.

Chirurginio gydymo metodo pasirinkimą, pjūvio dydį ir operacijos apimtį lemia paciento amžius, psichologinė būsena, kompleksija, ligos trukmė,pažeidimų dydis, specialių tyrimų duomenys bei kiti faktoriai.

Prieš operaciją tai Jums išsamiai paaiškins operuojantis chirurgas. Konsultacijos metu su juo įvertinsite visus teigiamus ir neigiamus pasirinkto gydymo aspektus.

Mūsų klinikoje atliekamos šios neurochirurginės stuburo operacijos:

Mikrodiskektomija

Tarpslankstelinį diską operuoti būtina, jei vystosi kojos raumenų paralyžius – „nukarusi pėda“, atsiranda negrįžtamo nervų pažeidimo grėsmė. Kai paralyžuojamas šlapimo pūslės ar tiesiosios žarnos sfinkteris (sutrinka šlapinimasis ir tuštinimasis) operaciją reikia atlikti nedelsiant. Chirurginio gydymo metodo pasirinkimą, pjūvio dydį ir operacijos apimtį lemia paciento amžius, psichologinė būsena, kompleksija, ligos trukmė, pažeidimų dydis, specialių tyrimų duomenys bei kiti faktoriai. Prieš operaciją tai Jums išsamiai paaiškins operuojantis chirurgas. Konsultacijos metu su juo įvertinsite visus teigiamus ir neigiamus pasirinkto gydymo aspektus.

Nukleoplastika

Minimaliai invazyvi operacija – tai tarpslankstelinio disko gydomoji operacija, kurios metu su specialia adata rentgeno kontrolėje operacinėje įduriama į pažeistą tarpslankstelinį diską. Dažniausiai tai gali būti juosmeninė arba kaklinė stuburo dalis. Į jas pro specialią adatą įvedamas elektrodas. Po bandomosios stimuliacijos, įsitikinus, kad elektrodo padėtis yra saugi, atliekama radiodažnuminė destrukcija. Jos principas – tarpslankstelinio disko struktūra suskaidoma, įvyksta kobliacija, kurios metu sumažėja disko intradiskalinis slėgis (slėgis pačiame diske). Dėl to, tarpslankstelinis diskas, prieš tai buvęs išsigaubęs ir lietęs arba dirginęs nervinę šaknelę, susitraukia, atsipalaiduoja ir pacientui pagerėja tiek funkcija, tiek klinikinė išraiška, t.y. nebelieka skausmo. Minimaliai invazyvi operacija priskiriama prie dienos chirurgijos. Tai ambulatorinė operacija kurios metu taikoma bendrinė anestezija ar spinalinė nejautra su bendrine sedacija. Tokio pobūdžio operacija, priklausomai nuo paciento klinikinio atvejo, trunka iki vienos valandos.

Stuburo slankstelių ir hemangiomų gydymas

Vertebroplastika yra kitas metodas priskiriamas prie minimaliai invazyvios chirurgijos, be pjūvio atliekama punkciniu būdu.

Kai specialia adata iš nugarinės pusės pro stuburo slankstelio, žargonu kalbant kojytę, šią dalį, kur slankstelio kūnas jungiasi su lanku, rentgeno kontrolėje įvedama adata į pažeistą stuburkaulį ir pro tą adatą suleidžiamas specialus polimeras, taip vadinamas medicininis cementas, kuris po keliolikos minučių sustingsta ir tampa tarsi dirbtiniu akmeniu stabilizuojančiu stuburkaulį.

Žmogui sergant osteoporoze įvyksta stuburo slankstelių sužemėjimai, lūžimai ir jie yra skausmingi.

Tokiu atveju, atlikus minėtą operaciją, pasiekiame pakankamai gerą nuskausminantį efektą.

Kita pacientų grupė – tai tam tikri pacientai, turintys onkologinių susirgimų, pavyzdžiui, stuburkaulio onkologinių ligų, tokių kaip hemangiomos, tam tikrų solitarinės mielomos formų, kraujo ligų.

Kai kuriais atvejais taip pat galima atlikti minėtą operaciją, siekiant dviejų tikslų. Vienas – pagrindinis – tai skausmo sumažinimas arba panaikinimas, antras – slankstelio stabilizacija, kad negrėstų tolimesnis jo lūžis, deformacija ir nekiltų nervinio pluošto ant nugaros smegenų pažeidimo grėsmė.

Periferinio nervo atpalaidavimo operacija

Medicinoje periferinio nervo atpalaidavimo operacija yra vadinama – atvirąja periferinio nervo neurolize. Pagrindinis operacijos tikslas – išlaisvinti ir atpalaiduoti periferinį nervą ar jo kamieną iš sąaugų ir kitų priežasčių, kurios suspaudžia nervą, sutrikdo jo kraujotaką ir normalią funkciją.

Pirminių nusiskundimų įvertinimui ir gydymo plano sudarymui reikalinga neurologo ir arba neurochirurgo konsultacija, kad specialistai galėtų įvertinti chirurginio gydymo būtinumą.

Konsultacijos metu gydytojai ištirs simptomų progresavimą, ligos eigą ir sąsajas su kitomis organizmo būklėmis.

Operacija atliekama vietinėje nejautroje arba bendrinėje nejautroje, taip pat yra galimybė kombinuoti abu variantus. Prieš operaciją šis sprendimas yra priimamas kartu su jus gydančiu chirurgu.

Į operacijos kainą įskaičiuota:

  • Operacija
  • Naktis po operacijos (atviros mikrodiskektomijos atveju – dvi paros, nukleoplastikos ir vertebroplastikos atveju – viena para, periferinio disko operacijos atveju hospitalizavimas netaikomas, pacientas iškart po operacijos vyksta namo).

  • Pooperacinė priežiūra
  • Pooperacinė neurochirurgo konsultacija
  • Kineziterapeuto užsiėmimas (į kainą neįtrauktas periferinio nervo atpalaidavimo operacijos atveju)
  • Maitinimas (į kainą neįtrauktas periferinio nervo atpalaidavimo operacijos atveju)
  • Siūlų ištraukimas po 7 – 10 dienų

ĮDOMU ŽINOTI

„Klaidinga manyti, jog, atėjus vizito pas neurochirurgą, iškart teks gultis ant operacinio stalo. Paprastai tarpslankstelinio disko operacija skiriama tik 10 proc. pacientų, kurie kreipiasi į neurochirurgą. Svarbu pabrėžti, jog operacija yra priemonė, kurios imamasi tik tuo atveju, kai konservatyvios priemonės nebegali padėti.” – gydytojas neurochirurgas med.m.dr. Bronius Špakauskas.

NEUROCHIRURGAI

Bronius Špakauskas
Bronius ŠpakauskasGydytojas neurochirurgas
Deividas Stukas
Deividas StukasGydytojas neurochirurgas
Mindaugas Vaišvilas
Mindaugas VaišvilasGydytojas neurochirurgas

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!