fbpx
 

Viskas, ką reikia žinoti apie injekcijas į trigerinius taškus

clinic agatas, injekcijos į tirgerinius taškus, skausmo gydymas, Asta Zavackienė

Viskas, ką reikia žinoti apie injekcijas į trigerinius taškus

Skausmingi raumenų taškai, paprastai vadinami trigeriniais taškais, yra vieni iš dažniausių nusiskundimų, dėl kurių kreipiamasi į skausmo gydytoją. Jie gali sukelti skausmą aplink pečius, kaklą, galvą, juosmeninėje bei apatinėje nugaros dalyse. Atsiradęs skausmas sutrikdo gyvenimo ritmą ir tuo pačiu pablogina gyvenimo kokybę.

Paprastai kalbant, trigerinis taškas atsiranda, kai tam tikros kūno vietos raumuo susitraukia ir negali atsipalaiduoti. Dėl to gali sutrikti kraujotaka, ta raumens vieta tampa skausminga. Negana to, trigeriniai taškai gali įjautrinti ir skleisti skausmą į kitas kūno dalis. Pavyzdžiui, jums gali skaudėti galvą, kurį sukelia trigeriniai taškai esantys kaklo, apatinės nugaros ar pečių srityse.

Šiems skausmingiems taškams gydyti paprastai skiriamos injekcijos. Tai procedūra, kurios metu į skausmingas vietas suleidžiamas nuskausminančių ir priešuždegiminių vaistų mišinys.

Kokiais atvejais skiriamos injekcijos į trigerinius taškus?

Injekcijos skiriamos siekiant sumažinti skausmą ypač rankų, kojų, apatinės nugaros, kaklo srityse. Taip pat jos gali būti naudojamos gydant fibromialgiją, skausmingus galvos skausmus bei miofascialinį (raumenų jungiamųjų audinių) skausmą. Pastarasis yra stiprus skausmas, kuris atsiranda raumenyse bei fascijoje ir gali sukelti vietinį skausmą, sutrikdyti judesius. Jis dažniausiai pasireiškia dėl patiriamų per didelės raumens ar raumenų grupės deformacijos, sužalojimo ar ilgalaikio susitraukimo. Pavyzdžiui, miofascialinis skausmas gali atsirasti ilgą laiką būnant vienoje pozoje skaitant ar rašant prie stalo ar kompiuterio, netinkamai atliekant fizinį darbą ir pan.

Kaip atliekama injekcija į skausmingus taškus?

Prieš procedūrą skausmo gydytojas įvertina paciento būklę bei spausdamas raumenis nustato skausmingą vietą. Priklausomai nuo trigerinio taško vietos procedūros metu pacientas sėdi arba guli. Gydytojas įveda nedidelę  ploną adatą į skausmingą sritį bei suleidžia priešuždegiminių bei steroidinių vaistų mišinį.

Vieno vizito metu, gydytojas gali atlikti kelias injekcijas į trigerinius taškus. Procedūra užtrunka vos kelias minutes ir jai ypatingo pasirengimo nereikia.

Kai kuriais atvejais skausmingi raumenų taškai gali jautrinti toliau esančių nervų galūnes, taip sukeliant įspūdį, jog skausmas juntamas kitoje kūno vietoje. Tuomet skausmo gydytojas procedūros metu gali naudoti ultragarsą, kad įvestų adatą į tikslų skausmo šaltinį ir injekcija būtų efektyvesnė.

Ko galima tikėtis po procedūros?

Po injekcijos į trigerinius taškus galima aktyviai judinti raumenis. Tačiau kelias pirmas dienas po procedūros  pacientas turėtų vengti sunkių, varginančių fizinių veiklų. Iškart po jos pacientas gali jausti nedidelį maudimą. Taip pat kai kuriais atvejais gali prireikti kelių dienų, kol pilnai suveiks priešuždegiminiai vaistai ir skausmas praeis. Pagrindinė injekcijų į trigerinius taškus nauda – raumenų atpalaidavimas ir skausmo sumažinimas, tai leidžia toliau gerinti savijautą kineziterapijos seansų metu.

Kiek gali reikėti procedūrų?

Kiekvienu klinikiniu atveju skausmo specialistas įvertina, kiek injekcijų į skausmingus raumenų taškus gali prireikti. Kai kuriais atvejais, pakanka vos vienos procedūros, tačiau tai būna paprastai tuomet, kai trigerinis taškas yra atsiradęs dėl nedidelės traumos. Kitais atvejais, kai yra lėtiniai susirgimai, tokie kaip fibromialgija ar miofascialinio skausmo sindromas, injekcijos atliekamos pakartotinai ir reguliariai pagal gydytojo sudarytą gydymo planą.

Kada galima tikėtis savijautos pagerėjimo?

Daugelis pacientų jau po pirmos procedūros jaučia palengvėjimą. Kartais prireikia kelių injekcijų, kad būtų pasiektas teigiamas rezultatas. Įprasta, jog kelias dienas po procedūros gali jaustis maudimas, injekcijos vieta gali būti jautresnė. Šie pojūčiai paprastai dingsta po pirmų kelių procedūrų. Kartais pacientas gali jausti nedidelį nuovargį, kadangi gali prireikti šiek tiek laiko, kol raumuo grįžtą į normalią būseną. Kad savijauta greičiau pagerėtų, rekomenduojama injekcijos vietoje dėti šaltus kompresus ar, skausmo specialistui leidus, išgerti lengvus nuskausminamuosius vaistus.

Taip pat, kad gydymo rezultatas būtų kuo efektyvesnis, rekomenduojama po injekcijos į trigerinius taškus kreiptis į kineziterapeutą, kad būtų sudaryta individuali mankštinimosi programa, leisianti aktyvinti reikiamus raumenis.