Published On: 31 sausio, 20191,9 min read

Periferinę nervų sistemą sudaro nervai, nervų rezginiai ir mazgai, nutolę nuo galvos bei stuburo smegenų. Tai nervai esantys rankose ir kojose, veido, krūtinės ir pilvo srityse. Periferinis nervas gali būti pažeistas dėl įvairių priežasčių – sužalojimų ar susirgimų. Tačiau jis gali tapti lėtinio skausmo atsiradimo priežastimi.

Medicinoje periferinio nervo atpalaidavimo operacija yra vadinama – atvirąja periferinio nervo neurolize. Pagrindinis operacijos tikslas – išlaisvinti ir atpalaiduoti periferinį nervą ar jo kamieną iš sąaugų ir kitų priežasčių, kurios suspaudžia nervą, sutrikdo jo kraujotaką ir normalią funkciją.

 

Pagrindiniai simptomai

Žmogus jaučia skausmą įnervacijos zonoje. Kiekvienas nervas turi savo įnervacijos zoną – plotą, kuriame veikia juo sklindantys nerviniai impulsai. Jį pažeidus, sutrinka įvairios jo įnervuojamos zonos funkcijos. Vėliau atsiranda aptirpimas, mažėja įnervuojamo raumens funkcija, todėl jis traukiasi, atrofuojasi.

Dažniausiai žmonės skundžiasi viduriniojo nervo užspaudimu riešo kanale, dėl to skauda ir tirpsta plaštaka, ypač pirmas-trečias pirštai. Dėl ketvirto-penkto pirštų simptomų yra kaltas alkūninio nervo užspaudimas alkūnės kanale, alkūnės vidiniame paviršiuje. Panašūs simptomai gali būti jaučiami blauzdoje dėl šeivinio nervo užspaudimo.

 

Konsultacija

Pirminių nusiskundimų įvertinimui ir gydymo plano sudarymui reikalinga neurologo ir arba neurochirurgo konsultacija vien tam, kad specialistai galėtų įvertinti chirurginio gydymo būtinumą. Konsultacijos metu gydytojai ištirs simptomų progresavimą, ligos eigą ir sąsajas su kitomis organizmo būklėmis.

Prieš konsultaciją patariame atlikti riešo ar alkūnės kanalo echoskopinį tyrimą. Tyrimas reikalingas, kad būtų įvertintas kanalo plotas ir nervo suspaudimo laipsnis (išmatuotas jo storis) bei galima suspaudimo priežastis (sustorėję raiščiai). Taip pat, funkciniam nervo būklės įvertinimui reikia atlikti elektroneuromiografinį (ENMG) tyrimą.

 

Operacija

Pacientui ir gydytojui kartu priėmus sprendimą atlikti operaciją, reikalingi šie tyrimai:

  • bendras kraujo tyrimas;
  • biocheminis kraujo tyrimas;
  • kraujo krešumo tyrimai.

Tyrimų duomenis pacientai gali atsinešti atvykdami į operaciją arba juos tą pačią dieną galime atlikti mūsų klinikoje.

Operacija atliekama vietinėje nejautroje arba bendrinėje nejautroje, taip pat yra galimybė kombinuoti abu variantus. Prieš operaciją šis sprendimas yra priimamas kartu su jus gydančiu chirurgu.

Pačios operacijos trukmė apie 30 – 40 min. O jau po 3 – 4 val. pacientas gali vykti namo su jį lydinčiu asmeniu.

 

Pooperacinis laikotarpis

Pooperaciniu laikotarpiu skiriama rankos ramybė.

  • Siūlai pašalinami po 10 – 12 dienų, o po to taikoma ambulatorinė reabilitacija.
  • Patariame pirmą mėnesį nekelti daugiau kaip 1 kg, o antrą mėnesį daugiau 2 kg ir sunkesnių daiktų.
  • Nedarbingumas priklauso nuo paciento darbo pobūdžio.
  • Individualus gydymo ir reabilitacijos planas sudaromas gydytojo neurochirurgo konsultacijos metu.

 

Primename, kad periferinio nervo susirgimų gydymo galimybes pirmiausia būtina aptarti su gydytoju neurologu arba neurochirurgu.

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!