fbpx
 

Psichoterapija

Kenčiantieji nuo lėtinio skausmo, patiria jį kone kasdien. Tačiau dažnai tokiems pacientams tenka išgirsti: „Visa tai tik tavo galvoje“. Sveiki žmonės retai kada pagalvoja, kad skausmo pojūtis yra labai realus, sukeliantis diskomfortą visame kūne. Skausmas tampa alinančia ir kankinančia kasdienybe, jis tampa gyvenimo epicentru. Vis dėlto retas pagalvoja apie psichoterapiją.

kognityvinė elgesio terapija, clinic agatas, gydytoja psichoterapeutė Rūta Petereit, Clinic AGATAS, kognityvinė elgesio terapija

Lėtinio skausmo pacientui reikalinga daugiadisciplininė pagalba, tai ne tik skausmo specialisto paskirtas gydymas bei kineziterapija, bet ir kognityvinė elgesio terapija.  Ji gali tapti puikia pagalbine skausmo valdymo priemone. 

Kognityvinės elgesio terapijos metu žmogus mokomas identifikuoti ir išvystyti tam tikrus įgūdžius, kurie padeda keisti neigiamas mintis bei elgseną. 

Šios terapijos pagrindinė mintis ta, jog pats žmogus, o ne išoriniai dirgikliai, gali daryti įtaką pojūčiams, tame tarpe ir skausmui. Tad pamažu  mokydamasis suvokti ir įvardinti neigiamas emocijas, mintis bei elgseną, žmogus pradeda keisti savo suvokimą apie juntamą skausmą. Tai padeda lengviau išgyventi skausmą ir susidoroti su dažnai sukeliamu šalutiniu psichologiniu poveikiu, pavyzdžiui, depresija. 

Clinic AGATAS gydytoja psichoterapeutė Rūta Petereit specializuojasi lėtinio skausmo sukeltų neigiamų pasekmių gydymo terapijoje.