Neurologinių susirgimų gydymas

Neurologinių susirgimų gydymas, Audronė Kazakevičienė, neurologė, Neurologas Kaune, Clinic AGATAS

Nervų sistema yra viena sudėtingiausių sistemų žmogaus kūne. Kai nepavyksta lengvai rasti tikrosios skausmo priežasties, tikslinga kreiptis į neurologą. Gydytojas neurologas padeda pacientams išeiti iš aklavietės, į kurią juos įvaro skausmas. Gydymo procese atsižvelgiu ne tik į simptomus, bet ir į paciento interesus bei pageidavimus, kurie yra ne mažiau svarbūs nei pats skausmas.

Skausmas – ne tik sensorinis, bet ir emocinis pojūtis. Susitikimo su neurologo metu nebijokite įvardinti ne tik savo fizinių, bet ir emocinių pokyčių, kuriuos Jums sukelia skausmas.

Žemiau pateikiami svarbiausi konsultacijos žingsniai:

Skausmo anamnezė:

suteikite gydytojui visą informaciją apie savo ligą. Pabandykite prisiminti skausmo pradžią ir apibūdinti aplinkybes, kuriomis skausmas atsirado. Ar Jūsų juntamas skausmas susijęs su judesiu, o gal paūmėja dirbant, ar užimant sėdimą poziciją?

Apibūdinkite skausmą:

pirmiausia pabandykite lokalizuoti skausmą ir įvardinti lokalizacijos kitimą bėgant laikui. Po to su neurologu aptarkite skausmo atsiradimo greitį, trukmę, progresavimą, silpnėjimą, bangavimą.

Neurologui paklausus, papasakokite, kokie veiksniai dažniau provokuoja sausmą:

tiesioginiai – padėties ar susiję su judesiu, ar netiesioginiai – išprovokuoti streso, emocijų ar depresijos. Pasidalinkite veiksniais, kurie Jums sumažina skausmą – taip gydytojas galės parinkti tinkamą skausmo gydymą.

Papasakokite gydytojui apie jau taikytą skausmo gydymą:

kokius vaistus iki šiol teko vartoti, ar skausmui gydyti taikėte kitus būdus, tokius kaip fizinę terapiją, kineziterapiją, manualinę terapiją, kitus? Galbūt turėjote operacijų?

Nebijokite pasitikėti gydytoju – tik taip bus galima įvertinti tikrąją situaciją ir rasti tinkamiausią gydymo būdą. Adekvatus skausmo gydymas ne tik pagerins Jūsų savijautą bei pagreitins sveikimą, bet ir padidins darbingumą, o Jūs galėsite džiaugtis geresne gyvenimo kokybe.