Published On: 11 kovo, 20194,3 min read
nutukimo gydymas, lėtinis skausmas, Clinic AGATAS

Clinic AGATAS, pacientės istorija

Daina Kuniauskiėnė į Clinic AGATAS specialistus kreipėsi dėl to, jog gyvenimas tapo tikra kančia. Nepakeliamas lėtinis skausmas, užsitęsęs net 5 metus, bemiegės naktys, negalėjimas stovėti ir normaliai judėti dėl per didelio antsvorio. Visos šios problemos ne tik temdė gyvenimo džiaugsmą, tačiau nebeleido normaliai fiziškai funkcionuoti. Šiandien Daina atvirai dalinasi savo gyvenimo istorija: „Tikiuosi, kad ir kiti žmonės, turintys nutukimo problemą ir dėl to kenčiantys kitus negalavimus ilgai nedelsdami kreipsis pagalbos į specialistus.“

Dėl kokių sveikatos problemų kreipėtės į Clinic AGATAS specialistus? Kas jus paskatino kreiptis būtent į šią kliniką?

Į Clinic AGATAS kreipiausi, pirmiausia, dėl nugaros skausmo, kojos tirpimo ir didelio antsvorio. Internete ieškojau specialistų, besispecializuojančių nutukimo ir lėtinio skausmo gydyme ir radau būtent šią kliniką.

Kiek laiko kentėte lėtinį skausmą ir nutukimą?

Tai nebuvo staigus procesas. Po kiekvieno gimdymo priaugdavau vis daugiau svorio, tačiau papildomai atsiradęs dar ir lėtinis skausmas kankino apie 4 – 5 metus.

Kodėl vis delsėte ir nesikreipėte į specialistus?

Kreipiausi, tačiau man vis nepagerėjo. Į šeimos gydytoją, į neurologus, į skausmo kliniką Kauno klinikose. Tačiau vis nerasdavom tinkamiausių gydymo būdų.

Koks buvo galutinis veiksnys paskatinęs vėl ieškoti pagalbos?

Bemiegės naktys bei negalėjimas nueiti daugiau nei 30 metrų. Sunku tapo ir stovėti. Gyvenimas man tapo tikra kančia. Kiekvienas judesys tapo tikru iššūkiu.

Kaip jautėtės prieš kreipiantis į specialistus?

Mano sveikata, bendra savijauta ir psichologinė būklė buvo labai prasta. Tiesiog pradėjau savęs nekęsti. Gyvenimas atrodė niūrus ir daugelis dalykų nebeteikė džiugesio.

Į kokį specialistą iš pradžių kreipėtės?

Pirmiausia, maniau, kad man reikia kreiptis į skausmo gydytoją. Juk daugiausia man kančios teikė lėtinis skausmas.

Kokią diagnozę išgirdote iš Clinic AGATAS skausmo gydytojos Astos Zavackienės? Ką ji rekomendavo?

Man buvo diagnozuota stuburo išvarža. Tačiau gydytoja negalėjo skirti jokio gydymo, nes jau porą metų man ant kojų susiformavusios žaizdos. Pirmiausia, reikia gydyti jas. Tačiau, įvertinusi mano situaciją gydytoja dėl nutukimo rekomendavo kreiptis į dietologę. Tai buvo tarsi papildoma paskata kreiptis į šią specialistę.

Ko tikėjotės iš dietologės dr. Rūtos Petereit konsultacijos?

Iš tiesų labiausiai tikėjausi patarimų, pagalbos maisto suderinamumo, maitinimosi, svorio metimo klausimais.

Kokią diagnozę sužinojote iš Clinic AGATAS gydytojos dietologės?

Man buvo diagnozuotas nutukimas.

Ar Jums trukdė priklausomybė nuo maisto? Kaip tai pakeitė Jūsų gyvenimą?

Taip, man priklausomybė nuo maisto tikrai labai trukdė. Nuo 2012 metų svoris pradėjo augti katastrofiškai. Kuo daugiau dėl to ant savęs pykau, tuo daugiau valgiau. Pasidarė sunku vaikščioti, atsirado stiprus dusulys, negalėjau pasilenkti, paprasčiausiai apsiauti kojines, užsirišti batraiščius. Tai tapo kasdieniniu iššūkiu.

Koks gydymas Jums buvo paskirtas? Ką apie jį manote?

Man buvo sudarytas valgymo planas, sveriamos porcijos. Gydytoja liepė valgyti kasdien tuo pačiu metu, valgant susikoncentruoti tik į maistą, kad nebūtų pašalinių trukdžių: televizoriaus žiūrėjimo, įlindimo į kompiuterį. Įtrauktas judėjimas, gerų emocijų sekimas, autogeninė treniruotė – saviįtaiga besiremianti atsipalaidavimo technika. Kas vakarą atsiskaitau gydytojai dr. R. Petereit, rašau mitybos dienoraštį. Manau, kad tai labai geras būdas kovojant su viršsvoriu. Ypač tai, kad kas vakarą reikia atsiskaityti, tai įpareigoja laikytis taisyklių.

Kokio pobūdžio bendravimas tarp Jūsų ir gydytojos?

Gydytoja R. Petereit – nuostabus žmogus. Ji mane palaiko, pataria, net kai man sunku, kai atsiranda problemų – visada palaiko. Paguodžia, kai blogai ir džiaugiasi kartu su manimi net dėl mažiausių gerų dalykų.

Kokie patys sudėtingiausi momentai gydymo metu?

Sudėtingiausia buvo atsirinkti produktus, kurie man tinka. Nelabai galiu valgyti pieno produktų, kai kurių grūdinių, net kai kurios žuvies. Tačiau. pasitarus su gydytoja, liko išties dar didelis man tinkamų produktų pasirinkimas.

Koks gydytojos sprendimas, pasiūlymas, patarimas Jus labiausiai nustebino?

Kasdien atrasti bent 3 gerus dalykus, kurie man suteikia gerų emocijų. Ir jie nebūtinai turi sietis su maistu.

Kokių gydymo rezultatų tikitės?

Tikiu, kad gydymas padės. Kad pagaliau galėsiu lengvai kvėpuoti, kad sumažės sveikatos problemos, kad galėsiu kaip ankščiau keliauti. Sutarėme su gydytoja, kad greitų rezultatų nesitikėsime. Galvojame apie vienerius metus truksiantį gydymą. Pirmas etapas, kad svoris nukristų iki 100 kg, antras – 80 kg. Tikiuosi, kad pasieksiu užsibrėžtų tikslų.

Ar pasiteisino Jūsų lūkesčiai dėl Clinic AGATAS specialistų?

Lūkesčiai išties pasiteisino, per 4 savaites nukrito 7 kg 500 gr. Atsirado dar didesnė motyvacija siekti užsibrėžto tikslo.

Kaip jaučiatės dabar, kai gydymas vis dar vyksta? Ar jaučiate pagerėjimą ir gydymo duodamą naudą?

Jaučiuosi puikiai, man daug lengviau. Paskutinį kartą buvau pritūpusi prieš trejus metus. Dabar kas rytą padarau po 15 pritūpimų. Galiu pasilenkti, paimti nukritusį daiktą. Nebeliko nuolatinio alkio ir noro be saiko valgyti. Sumažėjo net ir sąnarių skausmas.

Kaip manote, kaip pasikeis Jūsų gyvenimas po gydymo kurso? Kaip save įsivaizduojate po kelių metų ir, ko sau norėtumėte palinkėti?

Nemanau, kad sveikata bus kaip prieš 15 metų, nes yra tikrai rimtos ligos, bet jau dabar tai žinau, kad svoriui nukritus jausiuosi daug geriau. Žinau, kad tikrai bus daug lengviau, kad bus mažesnė apkrova stuburui, sąnariams, širdžiai, plaučiams.

Sau noriu palinkėti ištvermės, gero užsispyrimo, siekiant pakeisti savo gyvenimą. Tikiu, kad pagaliau aplankysiu savo svajonių šalį Bulgariją, išsimaudysiu karštose Čifliko versmėse, pasigrožėsiu Kruščinskos kriokliais ir pereisiu dengtu tiltu Lovečo mieste.

Ko palinkėtumėte tiems, kurie nedrįsta sau pripažinti, jog turi problemą ir nesikreipia į specialistus?

Neužsisklęskite kaip sraigės savo kiautuose. Iškiškite galvą, apsidairykite ir nebijokite kreiptis pagalbos į specialistus. Deja, bet patys vieni tikrai nepasieksite norimų rezultatų. Tik su specialisto pagalba pasiekite norimą tikslą.

Jei turite klausimų susijusių su mityba, kviečiame į Clinic Agatas dietologės medicinos mokslų daktarės Rūtos Petereit konsultaciją. Gydytoja konsultuoja įvairiais mitybos klausimais: sergant lėtinėmis (stuburo, sąnarių), virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių ligomis. Esant antsvoriui ir nutukimui, mitybos nepakankamumui, cukriniam diabetui, padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje, podagra, prieš ir po įvairių operacijų. Rūpinkitės savo sveikata!

 

Medžiaga parengta pacientei suteikus raštišką sutikimą viešinti informaciją. 

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!