Published On: 26 sausio, 20231,2 min read

Viršmentinio nervo „blokada“, tai vietinio anestetiko ir steroidinių vaistų mišinio injekcija atliekama šalia viršmentinio nervo. Pastarasis nervas yra sudarytas iš nervinių skaidulų, susidedančių iš C4, C5 ir C6 nervinių šaknelių, kurių dėka gebame jausti ir valdyti peties sąnarį.

Kada turėtų būti atliekama viršmentinio nervo „blokada“?

Procedūra turėtų būti atliekama, kai yra juntamas skausmas peties sąnario ar mentės srityse. Skausmą sukeliantys faktoriai gali būti šie: peties chirurginės operacijos, pečių juostos traumos, vėžiniai susirgimai, „užšalusio“ peties sindromas ir pan.

Šią procedūrą taiko klinikos „Agatas“ gydytojai, kurie specializuojasi skausmo gydyme.

Kaip vyksta višmentinio nervo „blokados“ procedūra?

Prieš atliekant invazinį gydymą yra būtina pirminė skausmo gydytojo konsultacija, jei yra galimybė, „blokadą“ gydytojas atlieka to pačio vizito metu. Procedūros eiga: viršmentinė sritis paruošiama antiseptikais, ultragarso kontrolėje vizualizavus tikslią nervo vietą, atliekamas dūris specialia adata. Pastarajai pasiekus nervą yra atliekama nedidelio kiekio anestetikų ir steroidinių vaistų mišinio injekcija.

Kiek laiko trunka procedūra?

Paprastai viršmentinio nervo „blokada“ trunka iki 3-5 minučių.

Kas vyksta po procedūros?

Po procedūros, dūrio vietoje yra klijuojamas sterilus pleistras, pacientui suteikiama infomacija apie tai ką būtina žinoti po procedūros. Pacientas gali grįžti į jam įprastą dienotvarkę, tačiau rekomenduojama pirmąją parą nešlapinti dūrio vietos bei vengti didelio fizinio krūvio, ilgo vairavimo, pirties ar soliariumo.

Kokios galimos komplikacijos po procedūros?

Paprasti ši procedūra nekelia pavojaus. Itin retos komplikacijos, kurios gali nutikti, tai: intravaskulinės injekcijos, vietinio anestetiko netoleravimas, pneumotoraksas (oro susikaupimas pleuros ertmėje), infekcija, reakcija į steroidinius vaistus. Pajutus šiuos šalutinius poveikius, rekomenduojame susisiekti su Jus gydančiu gydytoju.

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!