Published On: 8 kovo, 20191,9 min read

Ar žinote, jog pasaulyje yra daugiau nei 250 pačių įvairiausių ir skirtingų masažo rūšių bei technikų? Tačiau labai svarbu atskirti, kas yra higieninis ar kosmetinis masažas ir kuo gi jie skiriasi nuo gydomojo.

Higieninis masažas yra profilaktinio pobūdžio, jis skirtas normaliai organizmo veiklai palaikyti, sveikatai stiprinti, senėjimo procesams stabdyti. Kosmetinio masažo tikslas – pagerinti tam tikrų kūno dalių išvaizdą.

Tuo tarpu gydomasis masažas – tai specialisto atliekama procedūra. Šis masažas yra kompleksinė įvairių ligų gydymo dalis ir pasyvus kineziterapijos metodas. Kūno paviršius dažniausiai masažuojamas rankomis arba specialiais masažui skirtais aparatais. Gydomojo masažo paskirtis – atstatyti arba normalizuoti sutrikusias organizmo funkcijas. Šio masažo metu neurorefleksiniais veiksmais sistemingai ir proporcingais mastais stimuliuojamos minkštos kūno dalys. Taip siekiama sukurti teigiamą poveikį organizmui, jo dalims ar sistemoms. Esminis gydomojo masažo principas – reguliuoti nervų sistemos veikimą.

Gydomojo masažo nauda

Gydomasis masažas gali padėti ne tik diagnozavus konkrečią ligą, bet ir atsiradus pirmiesiems tam tikrų ligų simptomams, pavyzdžiui, jei jaučiate didelį skausmą kaklinėje dalyje ar ties juosmeniu, įsitempusius nugaros raumenis ar stiprius raumenų bei sąnarių skausmus. Tokiu atveju gydomasis masažas gali padėti užkirsti kelią rimtiems susirgimams. Nusiteikite, kad šis masažas – ne visuomet maloni procedūra. Galite jausti diskomfortą tiek jos metu, tiek ir po procedūros, tad neišsigąskite, jei ims kamuoti raumenų maudimas ar kitą dieną po pirmojo masažo ištiks ligos paūmėjimas. Po kelių procedūrų organizmas prisitaiko, todėl nei masažo metu, nei po jo diskomfortas nebejuntamas. Profesionalus masažas, gali sušvelninti skausmą, sumažinti raumenų įtampą, sušildyti ir nuraminti.

Gydomasis masažas gali padėti:
  • Esant lėtiniam skausmui;
  • Įveikti nemigą;
  • Suvaldyti stresą;
  • Atgauti raumenų ir sąnarių mobilumą;
  • Susidoroti su psichologiniais negalavimais bei įtampa;
  • Sumažinti galvos skausmus bei migreną;
  • Palengvinti nugaros ir kaklo skausmus;
  • Padidinti imuninį organizmo atsparumą;
  • Užskirsti kelią sporto traumoms;
  • It kt.

Apie 30 minučių trunkantis gydomasis masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, kelia tonusą, audinių elestingumą. Nenuostabu, kad tokio pobūdžio masažas ypač rekomenduojamas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt.

Lėtinio skausmo kamuojamiems pacientams, skausmo gydytojui leidus, masažas gali padėti atsipalaiduoti ir nurimti. Reguliarus masažas sumažina nervingumą, nuovargį, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, nepaslankius sąnarius, suteikia žvalumo, pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą. Visa tai padeda lengviau įveikti lėtinio skausmo keliamą ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą.

Jei kenčiate nuo stuburo skausmų, kreipkitės į ilgametę patirtį turinčią Clinic AGATAS masažuotoją Vilmantę Rapkevičienę dėl gydomojo masažo paslaugų.

 

 

Registracija

Registruokitės telefonu +370 602 26118, MANO DAKTARAS sistemoje arba užpildykite registracijos formą. Mes būtinai su Jumis susisieksime!